Návšteva v Detskom domove v Ružomberku
19. 12. 2003

späť


  Dievčenská country skupina Kamienok z Hladovky a Občianske združenie Prameň v Hladovke pripravili pre deti z Detského domova v Ružomberku malé predvianočné prekvapenie. Dňa 19. 12. 2003 v piatok po 16.00 hodine vystúpila v Detskom domove na Kalvarskej ulici  dievčenská country skupina Kamienok s takmer dvojhodinovým programom. Deti z domova si nielen zaspievali a zatancovali, ale naučili sa aj nový tanec Line dance. Ako posledná pieseň zaznela Tichá noc a tú už spievali všetci spolu. Dievčatá však do domova neprišli s prázdnymi rukami. Deťom odovzdali sladkosti, ktoré im poslali žiaci zo ZŠsMŠ v Hladovke, ponúkli ich koláčmi, ktoré samé napiekli, medovníkmi od p. učiteľky zo ZŠsMŠ v Hladovke a korbáčikmi, ktoré im na cestu do domova pribalili mamky z Hladovky a Suchej Hory.
To, že v to poobedie vládla v Detskom domove naozaj dobrá a priateľská nálada vidieť aj na nasledujúcich fotografiách. Po skončení programu si dievčatá trošku poklebetili s tými najmenšími a nemohli odmietnuť večeru - fliačky s kapustou, ktoré im veru chutili - určite majú v domove výborné pani kuchárky. Ďakujeme. 
Aj keď možno trošku smutní, že toľko deti musí stráviť svoje detstvo v detských domovoch, predsa sa však s dobrým pocitom vracali domov.
Určite sa čoskoro do niektorého z detských domovov vyberieme zas.

Najskôr sme iba počúvali..., december 2003
Poslucháči - deti z Detského domova.

následovala výuka tanca..., december 2003
Poďme si spolu zatancovať.
A prečo nie Line dance?

a teraz sme si to už mohli vyskúšať aj my, december 2003
Kamienok opäť hrá a my si zatancujeme.

Ja som bola najsmelšia..., december 2003
Aj ja viem spievať...

Ja vám iba zarecitujem, dobre? december 2003
Ja vám zase niečo zarecitujem...
My vám zaspievame o Vianociach..., december 2003
Aj my skúsime zaspievať...
Tichá noc, svätá noc..., december 2003
Tichú noc si zaspievajme všetci spolu...
Aj my chceme foto..., december 2003
A ešte foto...

Copyright © December 2003,  Miroslav Jurči